ЧАЭСВ
Человечество в аномальной эре, самоуничтожение и выживание
Украина
АВАРИЯ
ЧЕРНОБЫЛЬСКОЙ АЭС
Украина 1986 г.
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Звернення мешканців м.Прип’ять

.         Цей матеріал адресується конкретним органам влади,  не може використовуватися для звернень іншими юридичними та фізичними особами без згоди автора, колегіальної згоди авторів цього тексту чи його частини.

.       Лист № 047-007/1 від 02.03.2015р. від КЗМП МКІЧ на адресу Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради на ім’я голови комітету Томенко М.В. та Міністерство соціальної політики України на ім’я міністра Розенко П.В.

.        Лист № 047-007/3 від 13.03.2015р. на адресу Міністерства соціальної політики України на ім’я зам міністра Іванкевича Розенко В.В., куратора  Департаменту соціального захисту постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи при МСПУ.

        Відповідь № 04-15/12-429  від 20.03.2015р. Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради України на лист звернення  КЗМП за № 047-007/1 від 02.03.2015р., цей лист КЗМП та відповідь на нього наведено нижче:

.      Відповідь № 398/20/112-15  від 09.04.2015 Міністерства соціальної політики  на № 047-007/1 від 09.03.2015 КЗМП цей лист наведено вище, відповідь наводиться нижче:

Фев. 26, 2015


                                                                          ГОЛОВІ КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ЕКОЛОГІЧНОЇ
                                                                          ПОЛІТИКИ, ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ТА
                                                                         ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ
                                                                          КАТАСТРОФИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
                                                                                ТОМЕНКО Миколі Володимировичу
                                                                                 вул. Грушевського, 5, м. Київ, 01008
 
                                                                          МІНІСТРУ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
                                                                                Розенко Павлу Валерійовичу
                                                                                    м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10, 01601             
 

       Ми, колишні жителі м. Прип’яті, найперші учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС з 26 квітня 1986 року і до її завершення 14 грудня 1986 року, пропонуємо конкретні справедливі заходи, реалізація яких припинне всі, накопичені роками несправедливі   (лобістські) соціальні виплати, спекуляції  та  інші чиновницькі користолюбні інтереси навколо Чорнобильської катастрофи.

.     Тому з урахуванням політичного курсу  сучасної Української влади,  доречно нагадати що внаслідок пошкодження атомного реактору 4 енергоблоку ЧАЕС трапилася  розгерметизація активної зони реактору у результаті в повітря було викинуто 500 мега кюрі радіоактивних коротко і довго живучих ізотопів,  в.т.ч. велика кількість радіоактивного йоду 131, Стронцію — 90, Цезію — 134, Цезію — 137, Церію — 144, Церію — 141, Барії — 140, Лантану — 140, Цирконію — 95, Ніобію — 95, ізотопи трансуранових елементів : Плутонію — 239, Америція — 241, Хлория — 242, Хлория — 243.  Рівні радіації  в зоні  реактора і пролому стін досягла декількох тисяч рентген на годину. В цей час,  мешканці міста Прип’ять знаходились   з 01 год 23хв 40сек 26.04.1986р. по 16- 00 год. 27.04.1986р. на протязі  38 годин 37 хвилин на відстані 2,5 км від разгермітизованного  реактору.

.      Ми переконані, що маємо право  пропонувати конкретні справедливі заходи по поліпшенню соціального положення прип’ятчан тому, що ми евакуйовані з епіцентру ядерного вибуху, отримали тільки офіційно за 26 — 27 квітня 1986 року 7 — 8 гранично допустимих річних доз опромінення для персоналу станції, а наші діти вдесятеро більше найбільш шкідливими коротко живучими радіоактивними ізотопами. Більшість з нас залишилася на ліквідації аварії до її завершення, тобто нам більше інших відома уся ситуація за 1986 рік і далі.  Проте до наших аргументів і вимог свого часу не дослухалися, тому пропануємо вдруге:

.     1.  При наданні допомоги, пільг та компенсацій впровадити диференційовані заходи при яких розмежувати території по зонам небезпеки по радіаційному фону, включаючи часи та дати евакуації з визначених зон, розмежувати   період ліквідації аварії якій тривав з 26.04.1986 по 14.12.86г. з періодом ліквідації наслідків аварії який триває з 15.12.1986г. і буде тривати по період розпаду самого довго живучого трансуранового елементу, переглянути межу бідності та встановити її в межі визначеною ООН за якою настає межа бідності    та відмінити гонебний Закон України “Про внесення змін до податкового кодексу…..” від 28.12.2014р. для осіб які евакуйовані та ліквідаторів аварії  зони епіцентру Чорнобильської катастрофи 1986 р., а також запровадити для цієї категорії осіб медичне страхування за рахунок держави.

Для реалізації у практичному плані вище наведеного це можливо здійснити  на інформації:

.      1.1.   Повного реально функціонального структурованого  Державного реєстр Чорнобильської катастрофи (який ще можливо створити у стислі строки шляхом залучення дійсних учасників подій 1986 року).

.         Наші повноважні представники (компетентні фахівці) готові взяти найактивнішу участь в розробці усіх заходів у визначенні кількості дійсних учасників ліквідації аварії, прибрати «примазаних» чиновників та лжеліквідаторів, та надати необхідні документи та  підтвердження реальності і справедливості наших пропозицій.

.         Переконані, що такий підхід вирішить не тільки накопичені Чорнобильські проблеми, але і дозволить справедливо вирішувати соціальні потреби військових, безпосередніх учасників АТО на сході України і відсіяти чиновників, які там періодично бувають по службових обов’язках.

.         Сподіваємося на плідну співпрацю щоб не доводити ці залишки дійсно постраждалих від ядерної катастрофи і евакуйованих мешканців і їх дітей, яких залишилося 1 — 2% від кількості усіх так званих потерпілих, до вирішення своїх справедливих вимог в Європейському суді з прав людини.

.          За дорученням мешканців м. Прип’ять,  робоча група по підготовці звернення : А.Й.Варивода;  В.І. Чуріков; В.І. Сенніков; В.П. Ковтуцький

 

02.03.2015          Голова Комітету захисту мешканців м. Прип’ять         / Підпис               Бурлака В.И.

 

                                                                                                              Печатка

Варивода 063-405-11-35
Чуріков 067-460-9801
Сенніков  098-033-9424
Ковтуцький 095-547-1088
 
 

.

 

                                                                                ЗАСТУПНИКУ МІНІСТРА СОЦІАЛЬНОЇ
                                                                                 ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
                                                                                 ІВАНКЕВИЧУ ВІКТОРУ ВІКТОРОВИЧУ
                                                                                м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10, 01601  
           

       В додаток до листа від 02.03.2015р. № 047-007/1 на ім’я міністра МСПУ Розенко Павла Валерійовича від Комітету захисту прав м. Прип’ять (КЗМП), робоча група (А.Й.Варивода;  В.І. Чуріков; В.І. Сенніков; В.П. Ковтуцький), яка діє відповідно до завдань та доручень КЗМП, просить провести з Вам зустріч як з куратором Департаменту соціального захисту постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Фахівцями в області автоматизованих систем управління та фахівцями з вищою освітою  з числа  робочої групи ведеться робота по розробці Реєстру Чорнобильської Катастрофи (РЧК) для рубрики «Чорнобильська катастрофа» сайту www.chaesv.com.ua,  практично цей  реєстр розробляється яка автоматизовна база даних останнього покоління.

З цього приводу повідомляємо, що на інформації РЧК  Підреєстру зона відчуження (ПЗВ)  постраждалі  від Чорнобильської катастрофи мешканці м. Прип’ять вимагають не огульного, а диференційованого підходу в процесах ліквідації прав на соціальний захист постраждалого населення, прав які встановлені в Законах України та діяли  до проведення революції гідності в Україні, або в межах прав існуючої системи Європейського соціального захисту.

РЧК в подальшому буде розміщено на сайті, та може  інтегруватися як підреєстр або напроти інтегрувати дані реєстру якій створено відповідно до ст.16 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи » в свої підреєстри.  З цього приводу потрібно узгодити  інформацію яку буде розміщено в РЧК, включаючи обговорення інформації ідеологічного та політичного плану яка мається у робочої групи КЗМП та державних структурах Української держави,  з митою з’ясування рамок такої інтеграції з держорганами ми просимо призначити з ними зустрічі в тому числі з МСПУ відповідно до Положення про МСПУ , п33, 39, 39, 391,39240, 41, 42, які стосуються Чорнобильської тематики.

РЧК з об’єднаною інформацією на підставі <підреєстру категорій постраждалих> (ПКП) дозволить у цивілізований об’єктивний спосіб провести перереєстрацію постраждалих від Чорнобильської катастрофи, а на підставі всіх підреєстрів РЧК провести моніторинг строків, результатів  та витрат на ліквідації Чорнобильської катастрофи в Україні за період з 1986р. по 2015 р., визначити конкретні неупереджені реальні строки, результати, витрати які планується на ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на майбутні періоди, починаючи з 2015р.

                Член КЗМП                       підпис                                    А. Варивода

13.03.2015

 
 
.
           Відповідь № 04-15/12-429  від 20.03.2015р. Комитета з питань екологичної політики, природокористовання та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради України на лист звернення  КЗМП за № 047-007/1 від 02.03.2015р..
 
.
.
 

Комментариев: 4

 1. Звернення до Української влади мешканців м.Прип’ять | ЧАЭСВ
  Mar 02, 2015 @ 10:42:13

  [...] Звернення мешканців м.Прип’ять [...]

 2. По погодження зустрічі | ЧАЭСВ
  Mar 03, 2015 @ 18:01:53

  [...] Звернення мешканців м.Прип’ять [...]

 3. Про зустріч з МСПУ | ЧАЭСВ
  Mar 13, 2015 @ 17:27:35

  [...] Звернення мешканців м.Прип’ять [...]

 4. О проэкте Чернобыльская катастрофа | ЧАЭСВ
  Mar 22, 2015 @ 13:41:01

  [...] Звернення мешканців м.Прип’ять [...]

Добавить комментарий